Piece kominkowe na pellety.

Pellety to doskonałe paliwo pozwalające na połączenie elegancji z technologią.
Dowodem na to są piecyki wolnostojące coraz częściej spotykane zarówno w domach jednorodzinnych, w kamienicach, biurach, restauracjach, warsztatach czy sklepach. Dostępne w różnych kolorach i wzorach spełniają najwyższe wymagania estetyczne. Łączą w sobie przyjemność użytkowania tradycyjnego kominka na drewno z zaawansowaną technologią, która umożliwia automatyczne sterowanie urządzeniem.

Piece na pelety to urządzenia, które doskonale zastępują tradycyjne kominki czy tzw kozy. Eliminują konieczność rąbania i noszenia drewna do domu, ciągłego czyszczenia i rozpalania. Nie wymagają intensywnego nadzoru i regulacji, są bardziej efektywne (mniejsza strata kominowa) i szybsze w montażu. Użytkownik nie musi otwierać szyby aby dołożyć paliwa, nie powoduje to uwalniania się dymu i zabrudzania pomieszczeń, tym samym eliminuje konieczność częstego odświeżania (malowania) pomieszczeń. 

Piecyki zawierają w swojej budowie mechanizm podawania paliwa, jego zapłonu i kontroli spalania

Każdy z piecyków ma wbudowany zbiornik na pellety, który, w zależności od użytkowania, zapewnia paliwo na 1-3 dni. 
Wszystko sterowane jest elektronicznie. Panel sterowania umożliwia użytkownikowi dzienne oraz tygodniowe programowanie. Użytkownik siedząc wygodnie w fotelu może obsługiwać piec za pomocą pilota.

Dostępne są piece kominkowe z nadmuchem powietrza do jednego pomieszczenia, z dystrybucją do kilku pomieszczeń jak też z możliwością podłączenia do instalacji wodnej c.o.


- Piece kominkowe na pellety do ogrzewania pojedynczych  pomieszczeń.
Piec nagrzewa pomieszczenie, w którym stoi.

- Piece kominkowe na pellety z dystrybucją  powietrza.
Piece z dystrybucją posiadają możliwość rozprowadzenia ciepłego powietrza za pomocą odpowiednich kanałów do 2 sąsiednich  pomieszczeń.

- Piece z płaszczem wodnym.
Umożliwia przyłączenie grzejników za pomocą rur napełnionych wodą, zawiera w sobie wszystkie urządzenia typowe dla kotłowni (pompa, naczynie przeponowe, manometr, zawór bezpieczeństwa....)